Vårfelten KM MR (SIG-Cup)
Grimstad Sportskyttere
Resultatliste
Felt Fin
Felt Fin :: Klasse U16 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum Oppr Premie
1 Erik Haglund Grimstad Sportskyttere 10/2 10/2 10/5 10/5 10/2 9/3 6/0 7/2 4/1 8/0 22 84 C 60
2 Vemund Kristoffer Paul Grimstad Sportskyttere 7/0 0/0 7/2 4/0 5/0 8/0 4/0 5/1 2/0 8/2 5 50 C

Felt Fin :: Klasse A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum Oppr Premie
1 Tore Vrålstad Bjelland og Audnedal Pistolkl. 10/5 10/4 10/4 10/6 10/4 10/3 9/4 9/6 9/4 10/2 42 97 A 162
2 Kjell Eivind Lund Kvinesdal Pistolklubb 10/6 10/5 10/6 10/3 10/5 10/5 9/4 9/5 11/2 7/0 41 96 B 138
3 Are Wivestad Sola Pistolklubb 10/3 10/5 10/3 10/5 10/5 10/4 9/1 9/3 9/1 9/1 31 96 B 87
4 Olaf Åvitsland Evje Pistolklubb 10/5 10/2 10/4 10/6 10/4 10/3 9/2 7/3 9/1 6/0 30 91 B 66
5 Livar Gudmestad Sandnes Pistolklubb 10/6 9/1 10/4 10/4 10/2 10/3 7/1 5/0 9/2 11/2 25 91 B 51
6 Eskild Ivan Skaar Grimstad Sportskyttere 10/4 9/2 10/4 10/5 10/3 10/1 9/5 9/5 7/0 6/2 31 90 B 36
7 Torodd Laffen Espenes Solberg Grimstad Sportskyttere 10/4 10/1 10/2 10/2 10/4 10/1 7/2 7/4 9/1 5/0 21 88 B 30
8 Espen Sivertsen Greipstad Pistolklubb 10/6 10/2 10/5 10/4 10/3 8/4 7/2 7/4 7/2 7/2 34 86 B
9 Tommy André Utheim Lindesnes Pistolklubb 10/5 10/0 8/0 9/4 10/5 10/2 7/2 7/4 9/1 6/0 23 86 B
10 Jan Hagane Flosta Pistolklubb 10/2 9/2 10/5 10/1 10/3 10/3 6/2 9/4 2/1 9/1 24 85 B
11 Ole-Martin Berge Haga Sandnes Pistolklubb 10/5 10/1 10/5 10/3 10/3 10/4 9/1 6/0 8/0 2/0 22 85 B
12 Kurt Fjermeros Vennesla Pistolklubb 10/4 9/2 10/2 10/4 9/3 10/2 6/4 7/3 9/0 4/0 24 84 C
13 Odd Bjorheim Hå Pistolklubb 3/0 9/1 10/2 10/4 10/3 10/2 8/3 4/1 10/0 9/2 18 83 C
14 Jan Olav Furuborg Greipstad Pistolklubb 10/6 10/2 10/3 10/6 10/5 10/3 9/4 5/0 6/0 2/0 29 82 C
15 Hugo Kjetså Evje Pistolklubb 10/6 9/1 10/3 10/6 10/2 10/1 8/1 0/0 11/4 4/0 24 82 C
16 Mona Gjelstad Farris Sportskyttere 10/1 9/1 10/1 10/3 10/2 8/3 4/1 7/2 6/2 8/1 17 82 C
17 Jan Harald Helledal Åmli Pistolklubb 10/0 10/1 10/3 10/1 9/0 6/2 5/2 7/4 4/2 9/1 16 80 C
18 Tor Christian Søndergaard Kristiansand Garnisons Pistolklubb 10/5 9/1 10/3 10/4 10/4 8/2 0/0 7/4 7/2 8/1 26 79 C
Roy Mørenskog-Baumann Birkenes Og Lillesand Ssl. 6/3 8/1 0/0 0/0 0/0 0/0 0/0 0/0 0/0 0/0 4 14 DNF

Felt Fin :: Klasse B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum Oppr Premie
1 Glenn Bjorheim Hå Pistolklubb 10/1 10/1 10/4 10/2 10/1 10/5 9/1 8/2 11/1 11/2 20 99 A *278
2 Espen Christoffer Haaland Birkenes Og Lillesand Ssl. 10/5 10/2 10/4 10/4 10/5 10/3 8/3 9/3 8/2 5/1 32 90 B 126
3 Endre Mogen Arendal Pistolklubb 8/4 10/1 10/3 10/4 10/5 10/1 7/2 7/3 9/2 9/1 26 90 B 75
4 Tom Halvar Homme Flosta Pistolklubb 10/6 10/0 10/5 10/6 10/1 6/1 8/3 9/4 7/1 9/0 27 89 B 57
5 Tor Andre Opås Evje Pistolklubb 10/5 9/1 10/2 8/3 10/4 9/2 8/2 7/1 5/2 9/2 24 85 B 42
6 Audun Freitag Grimstad Sportskyttere 10/3 8/2 10/3 10/4 10/1 10/5 5/2 3/0 8/1 8/3 24 82 C
7 Kåre Mosgren Birkenes Og Lillesand Ssl. 10/3 7/1 10/5 10/3 10/2 10/2 7/1 7/1 4/0 4/0 18 79 C
8 Marilyn Johansen Kristiansand Garnisons Pistolklubb 10/2 6/0 10/4 9/3 10/2 10/0 5/2 5/2 5/3 8/3 21 78 C
9 Sven Dörries Vennesla Pistolklubb 10/3 8/1 8/2 10/4 7/0 8/2 7/1 5/1 7/1 7/1 16 77 C
10 Atle Rønning Grimstad Sportskyttere 10/3 6/0 10/3 10/2 8/3 9/0 6/1 5/0 8/1 5/2 15 77 C
11 Geir Eriksen Vennesla Pistolklubb 10/3 6/1 8/2 10/3 9/0 9/2 3/1 8/0 7/1 6/0 13 76 C
12 Agathe Haglund Grimstad Sportskyttere 10/5 10/2 10/0 10/3 8/0 5/0 7/0 7/1 7/1 2/0 12 76 C
13 Morten Teinum Kristiansand Garnisons Pistolklubb 6/2 10/0 8/3 10/3 9/1 10/1 0/0 0/0 8/2 7/0 12 68 C
14 Halvor Ove Toreskaas Kristiansand Pistolklubb 10/1 6/0 9/3 9/3 10/2 7/1 5/1 2/0 6/1 4/0 12 68 C
15 Stein Kjetil Medema Kristiansand Garnisons Pistolklubb 10/1 8/1 10/4 10/4 0/0 9/2 3/0 6/2 6/0 2/0 14 64 C

Felt Fin :: Klasse C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum Oppr Premie
1 Yngve Storbrua Arendal Pistolklubb 10/5 8/2 10/3 9/3 9/4 10/3 7/0 7/2 7/2 11/1 25 88 B 162
2 Robert Ilievski Greipstad Pistolklubb 10/2 10/1 8/3 10/4 10/1 9/0 7/4 5/0 7/1 6/0 16 82 C 138
3 Jan Ivar Ingebrethsen Greipstad Pistolklubb 8/3 8/2 8/3 10/5 10/3 10/4 5/1 3/0 9/3 9/1 25 80 C 87
4 Tarjei Ravn Grimstad Sportskyttere 10/3 10/0 7/3 10/2 8/0 10/0 6/1 7/1 5/1 7/1 12 80 C 66
5 Jørund Lien Hylestad Pistolklubb 10/3 8/1 10/2 10/3 10/3 7/2 5/1 5/0 8/1 5/1 17 78 C 51
6 Christoffer Punnerud Lorentsen Grimstad Sportskyttere 10/4 10/0 6/1 10/3 9/0 8/0 4/0 5/1 6/2 10/2 13 78 C 36
7 Ragnar Seljåsen Arendal Pistolklubb 10/4 10/4 10/3 8/3 10/6 8/1 6/3 3/0 6/1 6/1 26 77 C
8 Chris-Robin Bjørnå Kristiansand Pistolklubb 10/3 4/0 10/4 10/4 8/2 9/3 7/5 6/1 4/0 7/1 23 75 C
9 Johnny Nordmarken Grimstad Sportskyttere 10/5 10/1 8/5 10/2 8/3 4/1 4/1 8/1 9/2 2/1 22 73 C
10 Bjørn Ivar Pettersen Farris Sportskyttere 7/1 10/1 7/2 10/2 10/5 6/2 5/2 5/2 4/1 6/0 18 70 C
11 Asbjørn Larsen Grimstad Sportskyttere 10/2 9/1 8/2 10/4 6/1 8/2 4/0 6/0 7/0 2/0 12 70 C
12 Marit Svartdal Grimstad Sportskyttere 10/0 4/0 10/4 8/2 10/1 6/0 5/1 5/2 7/1 4/1 12 69 C
13 Morten Strømme Grimstad Sportskyttere 7/1 7/1 7/3 7/1 9/2 7/1 4/0 4/1 5/1 4/0 11 61 C
14 Stanley Hommen Kvinesdal Pistolklubb 10/4 7/0 10/3 10/3 8/2 8/0 0/0 0/0 4/1 3/2 15 60 C
15 Joakim Paatur Hauge Birkenes Og Lillesand Ssl. 10/6 8/1 8/2 9/1 6/0 4/0 3/0 5/1 4/0 2/0 11 59 C
16 Dagfinn Hauge Birkenes Og Lillesand Ssl. 5/1 7/1 4/0 9/3 6/1 4/2 0/0 0/0 2/1 5/0 9 42 C
17 Henning Hasdal Grimstad Sportskyttere 5/1 2/0 6/0 7/1 9/0 0/0 2/1 4/0 2/0 2/0 3 39 C
18 Susann Freitag Grimstad Sportskyttere 5/0 2/0 6/3 6/0 4/0 2/0 5/1 4/0 2/0 0/0 4 36 C

Felt Fin :: Klasse D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum Oppr Premie
1 Geir Øia Arendal Pistolklubb 10/2 9/1 10/3 10/4 6/0 8/2 7/4 6/3 7/0 7/0 19 80 D 126
2 Mats Gaudestad Vennesla Pistolklubb 10/1 9/3 10/2 9/3 6/1 7/1 7/2 8/3 6/1 2/0 17 74 D 96
3 Paul Erik Sørensen Grimstad Sportskyttere 7/0 7/0 8/2 8/0 8/2 10/1 5/1 5/1 6/1 5/0 8 69 D 48
4 Erik Myrva Vennesla Pistolklubb 8/3 6/1 10/4 10/2 10/1 6/1 6/0 2/0 8/0 2/0 12 68 D 30
5 Atle Tveit Grimstad Sportskyttere 9/2 6/0 9/2 10/2 10/0 8/1 2/0 0/0 5/0 0/0 7 59 D
6 Roy Hommen Kvinesdal Pistolklubb 9/4 4/0 6/0 5/1 4/0 4/0 8/3 8/1 3/1 2/0 10 53 D
7 Karoline Lien Tveit Vennesla Pistolklubb 8/2 6/0 10/4 6/0 6/0 2/0 4/1 5/1 2/1 3/1 10 52 D
8 Martin Johannessen Grimstad Sportskyttere 6/2 3/0 7/1 6/2 9/1 2/0 4/0 5/1 4/0 3/1 8 49 D
9 Anne Moland Johannessen Grimstad Sportskyttere 7/2 6/1 8/2 4/0 2/0 0/0 4/1 4/1 2/0 2/0 7 39 D
10 Bjørg Turid Stormo Ramse Åmli Pistolklubb 8/1 5/1 2/0 4/0 6/1 6/1 6/0 0/0 2/0 0/0 4 39 D

Felt Grov
Felt Grov :: Klasse A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum Oppr Premie
1 Kjell Eivind Lund Kvinesdal Pistolklubb 10/3 10/3 10/4 10/6 9/2 10/2 9/1 7/3 10/3 10/2 29 95 A *160
2 Ole-Martin Berge Haga Sandnes Pistolklubb 10/3 9/1 10/5 10/4 9/2 10/3 9/3 6/1 11/0 9/1 23 93 A 96
3 Glenn Bjorheim Hå Pistolklubb 8/4 8/2 10/5 10/5 10/5 10/4 9/3 7/2 9/3 9/1 34 90 B 48
4 Livar Gudmestad Sandnes Pistolklubb 10/6 9/0 10/4 10/5 10/5 10/2 9/4 6/1 9/1 7/0 28 90 B
5 Tom Halvar Homme Flosta Pistolklubb 10/5 8/2 10/3 10/5 10/4 8/2 9/3 7/1 9/2 8/1 28 89 B
6 Roy Mørenskog-Baumann Birkenes Og Lillesand Ssl. 10/3 10/0 8/3 10/5 10/4 10/5 5/2 7/3 5/0 10/1 26 85 B
7 Ole Georg Christensen Birkenes Og Lillesand Ssl. 10/3 10/3 9/1 10/4 10/2 10/3 6/1 6/0 4/1 9/2 20 84 B
8 Are Wivestad Sola Pistolklubb 10/4 9/3 9/3 10/4 10/2 10/4 5/1 5/1 3/0 4/0 22 75 C
9 Mona Gjelstad Farris Sportskyttere 10/6 10/2 10/5 0/0 10/5 8/0 5/1 2/1 11/3 8/1 24 74 C

Felt Grov :: Klasse B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum Oppr Premie
1 Tore Vrålstad Bjelland og Audnedal Pistolkl. 10/5 9/3 10/4 10/5 10/5 10/3 5/1 3/2 9/1 9/1 30 85 B 90
2 Lars Kristian Sundtoft Birkenes Og Lillesand Ssl. 9/5 9/0 10/3 10/5 10/3 7/1 6/2 5/3 8/3 8/0 25 82 B 30
3 Odd Bjorheim Hå Pistolklubb 4/0 8/1 10/3 4/0 10/3 10/1 9/2 3/0 9/1 7/0 11 74 C
4 Jan Erik Farevaag Vennesla Pistolklubb 9/4 10/1 6/2 10/2 10/3 7/2 4/0 4/1 2/1 2/0 16 64 C

Felt Grov :: Klasse C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum Oppr Premie
Ragnar Seljåsen Arendal Pistolklubb 8/0 6/1 10/2 4/0 8/0 3/0 0/0 0/0 0/0 0/0 3 39 DNF

Felt Grov :: Klasse D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum Oppr Premie
1 Stanley Hommen Kvinesdal Pistolklubb 8/1 6/1 10/1 10/2 9/0 9/1 5/2 7/2 5/0 2/0 10 71 D 90
2 Stian Flotvik Lauvrak Grimstad Sportskyttere 5/1 7/2 7/3 9/1 8/1 2/0 2/0 6/0 6/1 0/0 9 52 D
3 Bjørg Turid Stormo Ramse Åmli Pistolklubb 7/2 2/0 7/1 9/1 7/2 5/0 3/0 0/0 7/3 0/0 9 47 D

Felt Militær
Felt Militær :: Klasse A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum Oppr Premie
1 Roy Mørenskog-Baumann Birkenes Og Lillesand Ssl. 10/4 10/1 10/6 10/3 10/2 9/1 7/0 9/3 9/3 9/1 24 93 A *270
2 Odd Bjorheim Hå Pistolklubb 10/4 10/3 10/4 10/4 10/2 10/5 9/4 5/2 11/3 6/1 32 91 A 114
3 Are Wivestad Sola Pistolklubb 10/4 10/1 10/4 9/1 10/3 10/3 8/2 7/2 9/1 6/1 22 89 B 63
4 Glenn Bjorheim Hå Pistolklubb 10/5 10/4 10/5 10/5 10/3 7/1 9/1 6/3 9/4 6/1 32 87 B 45
5 Espen Christoffer Haaland Birkenes Og Lillesand Ssl. 10/5 10/1 10/4 10/3 10/5 8/1 8/2 6/2 8/1 6/1 25 86 B
6 Tor Christian Søndergaard Kristiansand Garnisons Pistolklubb 10/3 10/0 10/4 10/4 10/4 10/2 7/0 5/0 11/2 3/1 20 86 B
7 Livar Gudmestad Sandnes Pistolklubb 7/2 10/1 9/2 10/3 10/1 8/1 9/0 8/2 6/0 7/0 12 84 B
8 Jan Olav Furuborg Greipstad Pistolklubb 10/3 10/1 10/2 10/3 7/1 10/0 9/2 9/2 4/0 2/0 14 81 B
9 Tore Vrålstad Bjelland og Audnedal Pistolkl. 10/5 9/2 10/2 9/2 9/2 8/0 6/0 9/5 7/2 2/0 20 79 C
10 Kjell Eivind Lund Kvinesdal Pistolklubb 10/5 9/3 10/2 10/3 10/1 5/0 4/1 6/2 4/0 10/3 20 78 C
11 Ole-Martin Berge Haga Sandnes Pistolklubb 9/1 9/0 8/2 10/2 8/0 7/0 3/0 7/0 10/1 2/0 6 73 C
12 Kåre Mosgren Birkenes Og Lillesand Ssl. 10/3 10/3 7/2 5/2 5/1 4/1 4/2 7/0 0/0 7/0 14 59 C

Felt Militær :: Klasse B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum Oppr Premie
1 Eskild Ivan Skaar Grimstad Sportskyttere 10/3 9/2 9/2 10/6 10/3 10/5 7/4 5/0 9/2 6/0 27 85 B 150
2 Per Øyvind Foss Birkenes Og Lillesand Ssl. 10/5 10/5 8/0 10/4 9/2 8/1 5/1 7/2 6/3 4/1 24 77 C 126
3 Arve Guldhav Kvinesdal Pistolklubb 9/2 9/1 10/2 10/3 6/2 6/0 3/1 9/2 6/2 5/0 15 73 C 75
4 John Tellef Håbesland Evje Pistolklubb 8/0 7/1 10/3 8/2 8/1 6/1 5/1 7/2 6/2 7/2 15 72 C 57
5 Jan Harald Helledal Åmli Pistolklubb 9/3 8/0 10/1 10/1 7/2 8/3 6/3 2/1 9/4 2/1 19 71 C 42
6 Espen Sivertsen Greipstad Pistolklubb 8/1 10/2 10/4 10/5 10/1 10/1 2/0 4/2 2/0 4/1 17 70 C
7 Endre Mogen Arendal Pistolklubb 9/2 10/2 7/4 9/5 7/1 5/1 7/3 5/2 6/2 4/1 23 69 C
8 Bjørn Christian Uden Hansen Grimstad Sportskyttere 7/1 8/1 8/1 5/1 9/0 7/0 4/0 5/0 10/2 4/0 6 67 C
9 Harald Breland Greipstad Pistolklubb 8/2 7/3 6/4 10/1 10/1 8/4 4/1 5/0 2/0 6/0 16 66 C
10 Bjørn Ivar Pettersen Farris Sportskyttere 8/2 4/0 9/2 10/1 8/1 9/2 3/1 6/1 5/0 0/0 10 62 C
11 Robert Ivedal Vennesla Pistolklubb 10/5 4/1 8/2 10/3 10/3 9/1 0/0 8/1 2/0 0/0 16 61 C
12 Olaf Åvitsland Evje Pistolklubb 8/1 10/1 9/2 9/1 10/5 2/0 4/0 0/0 6/1 2/0 11 60 C
13 Jan Ivar Ingebrethsen Greipstad Pistolklubb 10/3 8/3 10/2 10/2 9/2 5/1 0/0 2/0 5/1 0/0 14 59 C
14 Tore Reinhardt Solberg Greipstad Pistolklubb 7/2 5/0 8/1 8/1 9/0 6/1 5/1 7/1 2/0 2/0 7 59 C
15 Kurt Fjermeros Vennesla Pistolklubb 8/1 4/1 8/0 7/3 8/1 6/2 5/2 3/1 2/0 3/2 13 54 C

Felt Militær :: Klasse C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum Oppr Premie
1 Tommy André Utheim Lindesnes Pistolklubb 10/5 10/2 10/2 8/1 9/0 7/0 5/2 5/3 6/2 11/1 18 81 B 201
2 Tarjei Ravn Grimstad Sportskyttere 9/3 10/2 10/4 9/3 9/2 7/2 6/2 7/2 4/1 2/1 22 73 C 174
3 Jan Hagane Flosta Pistolklubb 6/2 4/1 9/3 10/2 9/2 8/0 4/1 7/1 7/1 9/2 15 73 C 120
4 Tor Andre Opås Evje Pistolklubb 10/4 8/1 8/1 10/4 10/3 4/1 3/1 8/3 9/2 2/1 21 72 C 96
5 Jan Erik Farevaag Vennesla Pistolklubb 10/4 8/1 10/4 8/3 9/0 6/1 4/0 6/0 5/0 5/0 13 71 C 78
6 Martin Meltzer Arendal Pistolklubb 10/4 8/0 8/1 10/2 10/2 5/2 4/0 7/0 5/1 2/1 13 69 C 60
7 Yngve Storbrua Arendal Pistolklubb 9/3 5/2 6/3 10/2 9/3 6/0 5/1 6/1 6/1 3/1 17 65 C 54
8 Atle Rønning Grimstad Sportskyttere 8/3 7/2 7/0 9/4 8/2 7/1 5/2 6/0 2/1 5/2 17 64 C 48
9 Stein Kjetil Medema Kristiansand Garnisons Pistolklubb 10/2 4/1 10/1 9/2 10/1 6/2 4/0 3/1 4/0 2/0 10 62 C 36
10 Sven Dörries Vennesla Pistolklubb 9/2 6/1 6/0 8/2 6/0 4/1 3/1 5/0 8/0 5/1 8 60 C 33
11 Ole Arvid Heimdal Birkenes Og Lillesand Ssl. 8/4 8/1 10/2 8/1 9/1 8/1 0/0 4/3 2/1 2/0 14 59 C 30
12 Morten Teinum Kristiansand Garnisons Pistolklubb 10/2 6/0 8/3 6/2 7/2 6/1 2/0 5/0 5/1 2/0 11 57 C
13 Jørund Lien Hylestad Pistolklubb 8/4 7/0 5/1 10/3 6/2 8/3 3/0 4/1 3/1 2/1 16 56 C
14 Ole Georg Christensen Birkenes Og Lillesand Ssl. 5/2 4/1 10/3 8/2 6/0 4/0 6/3 4/1 3/0 5/0 12 55 C
15 Erik Mordt Kristiansand Pistolklubb 10/2 4/0 9/3 7/0 9/2 0/0 6/0 6/1 2/0 2/0 8 55 C
16 Audun Freitag Grimstad Sportskyttere 5/1 6/1 6/2 8/2 2/0 6/0 7/2 7/2 2/1 4/0 11 53 C
17 Marit Svartdal Grimstad Sportskyttere 10/3 4/0 8/1 5/0 5/0 4/1 6/0 4/0 2/0 2/0 5 50 C
18 Victoria Sivertsen Greipstad Pistolklubb 5/3 5/1 7/1 7/0 6/1 4/0 5/2 0/0 5/0 4/0 8 48 C
19 Morten Strømme Grimstad Sportskyttere 10/3 2/0 4/0 7/1 8/1 4/0 3/1 6/2 4/0 0/0 8 48 C
20 Ragnar Seljåsen Arendal Pistolklubb 6/2 2/0 7/0 4/2 9/0 0/0 6/1 2/0 8/1 3/0 6 47 C
21 Johnny Nordmarken Grimstad Sportskyttere 8/2 2/0 10/2 9/4 9/1 0/0 0/0 6/1 2/0 0/0 10 46 C
22 Chris-Robin Bjørnå Kristiansand Pistolklubb 9/2 8/1 4/1 9/0 4/1 5/1 0/0 3/2 0/0 4/1 9 46 C
23 Halvor Ove Toreskaas Kristiansand Pistolklubb 0/0 4/0 9/2 9/1 6/0 2/1 2/1 4/0 6/1 2/0 6 44 C
24 Jan Myre Arendal Pistolklubb 5/2 6/0 6/4 6/0 7/1 0/0 3/1 4/0 4/1 0/0 9 41 C
25 Christoffer Punnerud Lorentsen Grimstad Sportskyttere 2/0 9/0 6/1 8/2 4/0 5/1 2/0 3/0 2/0 0/0 4 41 C
26 Helge Christiansen Grimstad Sportskyttere 3/0 2/0 6/1 5/0 7/0 2/0 4/1 3/1 3/1 4/0 4 39 C
27 Susann Freitag Grimstad Sportskyttere 6/3 2/0 5/0 2/0 2/0 2/0 2/0 2/0 8/2 4/2 7 35 C
28 Stian Flotvik Lauvrak Grimstad Sportskyttere 3/1 4/2 7/1 4/0 4/2 4/0 0/0 4/0 3/0 0/0 6 33 C
29 Joakim Paatur Hauge Birkenes Og Lillesand Ssl. 8/0 4/0 4/0 7/1 2/0 2/0 4/0 0/0 2/0 0/0 1 33 C
30 Jan Øystein Heidal Grimstad Sportskyttere 4/0 4/1 2/0 4/1 5/0 2/1 2/0 5/0 2/0 0/0 3 30 C
31 Roy Christiansen Grimstad Sportskyttere 2/0 2/0 2/0 6/0 4/0 0/0 3/0 0/0 2/0 2/0 0 23 C

Felt Militær :: Klasse D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum Oppr Premie
1 Lars Haakon Duckert Arendal Pistolklubb 7/0 4/1 7/2 6/1 6/0 9/0 4/1 7/3 6/1 4/0 9 60 D 120
2 Anton Alexander Haakon Paul Grimstad Sportskyttere 6/2 7/1 5/0 10/2 8/3 4/0 4/1 4/0 5/0 2/0 9 55 D 81
3 Roy Hommen Kvinesdal Pistolklubb 6/0 7/0 9/1 5/0 6/1 5/0 3/1 4/1 6/1 2/0 5 53 D 39
4 Erik Myrva Vennesla Pistolklubb 7/1 4/0 6/0 7/2 9/1 4/0 2/0 6/0 4/1 0/0 5 49 D
5 Erik Nordahl Pedersen Vennesla Pistolklubb 10/3 4/0 8/3 6/1 2/1 2/0 2/1 0/0 7/0 5/1 10 46 D
6 Thomas Leddig Grimstad Sportskyttere 9/2 6/0 7/0 9/1 6/1 0/0 3/0 2/0 4/1 0/0 5 46 D
7 Atle Tveit Grimstad Sportskyttere 4/0 6/0 8/1 8/0 4/1 2/0 5/1 4/0 4/0 0/0 3 45 D
8 Trond Nygaard Kristiansand Garnisons Pistolklubb 4/1 5/0 3/0 4/0 5/0 0/0 6/2 5/1 3/1 2/0 5 37 D

Felt Revolver
Felt Revolver :: Klasse U16 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum Oppr Premie
1 Erik Haglund Grimstad Sportskyttere 10/4 6/2 10/5 10/1 7/0 9/0 3/0 8/1 3/0 4/2 15 70 C 30

Felt Revolver :: Klasse A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum Oppr Premie
1 Glenn Bjorheim Hå Pistolklubb 10/5 10/3 10/4 10/5 10/4 9/2 7/1 9/4 11/5 6/1 34 92 A *250
2 Are Wivestad Sola Pistolklubb 10/5 9/3 10/4 10/3 9/4 10/4 9/1 7/3 11/2 5/0 29 90 A 114
3 Olaf Åvitsland Evje Pistolklubb 10/5 9/1 10/4 10/4 10/5 9/2 5/1 7/2 11/0 9/1 25 90 A 63
4 Tom Halvar Homme Flosta Pistolklubb 10/4 10/2 8/3 10/5 10/3 10/3 9/3 9/5 11/3 2/0 31 89 B 45
5 Roy Mørenskog-Baumann Birkenes Og Lillesand Ssl. 10/2 9/0 10/5 10/4 8/2 10/5 7/3 7/4 7/1 8/3 29 86 B
6 Martin Meltzer Arendal Pistolklubb 10/4 10/2 9/4 10/5 10/3 7/1 7/3 5/2 11/3 7/0 27 86 B
7 Jan Hagane Flosta Pistolklubb 10/5 9/3 10/5 10/5 10/2 7/2 7/1 9/3 5/0 9/0 26 86 B
8 Eskild Ivan Skaar Grimstad Sportskyttere 10/1 7/0 10/5 10/3 10/4 10/3 6/1 7/3 9/2 7/1 23 86 B
9 Jan Olav Furuborg Greipstad Pistolklubb 9/0 10/1 10/3 10/3 9/2 9/0 5/1 7/2 9/1 6/3 16 84 B
10 Odd Bjorheim Hå Pistolklubb 10/5 9/4 10/1 10/6 9/2 10/3 5/0 5/3 9/3 6/0 27 83 B
11 Ole-Martin Berge Haga Sandnes Pistolklubb 10/4 9/3 10/3 10/6 10/4 10/5 2/0 4/1 9/2 6/1 29 80 B
12 Livar Gudmestad Sandnes Pistolklubb 10/3 10/0 7/3 10/1 10/4 9/1 5/1 4/0 11/1 4/2 16 80 B

Felt Revolver :: Klasse B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum Oppr Premie
1 Agathe Haglund Grimstad Sportskyttere 6/2 9/1 10/3 10/3 10/1 3/0 9/2 8/3 6/0 9/2 17 80 B 126
2 Per Øyvind Foss Birkenes Og Lillesand Ssl. 9/1 10/0 7/1 10/1 10/5 7/0 9/6 8/5 6/2 2/0 21 78 C 96
3 Bjørn Ivar Pettersen Farris Sportskyttere 10/4 7/2 10/4 9/2 10/4 7/2 5/1 3/0 9/2 2/0 21 72 C 48
4 Mona Gjelstad Farris Sportskyttere 10/3 5/3 7/3 8/2 8/2 6/1 7/0 7/1 6/1 8/0 16 72 C
5 Tarjei Ravn Grimstad Sportskyttere 10/4 9/2 7/1 8/1 10/2 10/0 9/2 5/1 2/0 2/0 13 72 C
6 Tor Andre Opås Evje Pistolklubb 10/1 10/3 8/0 10/4 7/0 4/0 6/0 5/0 6/1 6/0 9 72 C
7 Lars Kristian Sundtoft Birkenes Og Lillesand Ssl. 9/2 5/1 9/3 10/2 8/3 7/0 6/2 3/0 10/3 4/0 16 71 C
8 Kåre Mosgren Birkenes Og Lillesand Ssl. 8/2 9/0 8/1 10/0 9/0 2/0 7/2 7/1 4/1 2/0 7 66 C
9 Audun Freitag Grimstad Sportskyttere 7/1 6/0 9/3 10/2 9/0 8/3 3/1 3/1 4/1 2/0 12 61 C

Felt Revolver :: Klasse C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum Oppr Premie
1 Hugo Kjetså Evje Pistolklubb 8/2 10/1 10/5 9/0 10/1 10/3 7/1 6/3 9/0 9/3 19 88 B 174
2 Robert Ivedal Vennesla Pistolklubb 10/5 9/2 9/3 10/3 10/2 10/3 7/2 4/1 6/1 4/1 23 79 B 147
3 Arve Guldhav Kvinesdal Pistolklubb 9/4 8/3 10/4 10/2 10/4 10/2 5/1 5/2 6/0 2/0 22 75 C 96
4 Jan Erik Farevaag Vennesla Pistolklubb 6/1 10/1 10/5 10/1 9/1 4/0 6/2 5/0 4/0 9/1 12 73 C 75
5 Robert Ilievski Greipstad Pistolklubb 9/1 9/1 10/4 10/2 8/1 8/0 5/0 2/0 10/2 2/0 11 73 C 60
6 Mats Gaudestad Vennesla Pistolklubb 9/2 9/0 8/0 9/2 10/2 10/1 6/0 4/2 2/1 2/0 10 69 C 42
7 John Tellef Håbesland Evje Pistolklubb 9/1 8/0 10/3 10/1 8/2 8/0 3/2 6/1 7/0 0/0 10 69 C 36
8 Tore Reinhardt Solberg Greipstad Pistolklubb 7/2 9/0 7/3 8/1 7/0 5/0 7/2 4/1 6/1 6/0 10 66 C 30
9 Ole Georg Christensen Birkenes Og Lillesand Ssl. 5/2 4/2 10/3 10/3 9/3 7/1 10/1 0/0 4/0 2/0 15 61 C
10 Victoria Sivertsen Greipstad Pistolklubb 9/5 6/0 6/0 8/2 7/1 6/0 5/0 6/2 5/0 2/0 10 60 C
11 Marit Svartdal Grimstad Sportskyttere 2/1 6/0 6/2 8/0 6/1 6/0 6/1 7/1 6/1 2/1 8 55 C
12 Joakim Paatur Hauge Birkenes Og Lillesand Ssl. 7/1 3/0 7/0 9/1 8/4 7/1 3/0 2/0 5/1 2/0 8 53 C
13 Ole Arvid Heimdal Birkenes Og Lillesand Ssl. 6/2 4/1 8/3 7/2 10/1 3/0 2/0 4/0 6/1 0/0 10 50 C
14 Halvor Ove Toreskaas Kristiansand Pistolklubb 10/4 6/1 8/1 9/2 2/0 2/0 4/1 2/0 4/0 2/1 10 49 C
15 Chris-Robin Bjørnå Kristiansand Pistolklubb 6/0 2/0 5/2 10/0 9/0 5/2 3/1 3/2 4/0 2/0 7 49 C
16 Erik Mordt Kristiansand Pistolklubb 6/1 2/0 7/3 7/3 8/0 4/0 3/0 4/1 6/0 0/0 8 47 C
17 Jørund Lien Hylestad Pistolklubb 5/2 8/1 6/1 5/1 4/1 6/0 2/0 2/0 5/1 3/1 8 46 C
18 Christoffer Punnerud Lorentsen Grimstad Sportskyttere 4/0 4/1 6/1 8/1 6/2 5/2 2/0 2/0 6/0 2/0 7 45 C
19 Asbjørn Larsen Grimstad Sportskyttere 6/2 2/0 6/1 7/0 4/0 2/0 3/0 4/0 4/0 0/0 3 38 C
20 Stian Flotvik Lauvrak Grimstad Sportskyttere 4/2 2/0 6/1 7/2 5/0 0/0 4/1 2/1 4/1 2/0 8 36 C
21 Harald Tvedt Arendal Pistolklubb 8/3 4/0 5/1 2/0 4/0 0/0 0/0 4/1 4/0 4/2 7 35 C
22 Susann Freitag Grimstad Sportskyttere 5/2 2/0 2/0 5/0 5/2 3/1 2/0 4/0 2/1 2/0 6 32 C

Felt Revolver :: Klasse D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum Oppr Premie
1 Thomas Leddig Grimstad Sportskyttere 10/3 6/2 6/0 7/1 10/2 3/0 4/0 6/1 6/2 2/0 11 60 D 138
2 Lars Haakon Duckert Arendal Pistolklubb 2/1 9/2 10/1 6/1 8/0 6/1 6/0 6/0 4/0 3/1 7 60 D 114
3 Yngve Storbrua Arendal Pistolklubb 6/1 8/0 8/1 9/0 7/1 5/0 2/0 4/1 5/0 3/0 4 57 D 63
4 Atle Tveit Grimstad Sportskyttere 5/1 6/0 6/0 9/2 8/0 8/2 0/0 2/0 5/0 7/1 6 56 D 45
5 Marilyn Johansen Kristiansand Garnisons Pistolklubb 6/1 5/0 6/0 9/1 9/2 4/1 3/2 5/0 6/1 0/0 8 53 D
6 Anne Lene Breive Ilievski Greipstad Pistolklubb 6/0 9/1 4/1 8/1 5/0 3/1 4/1 7/0 4/0 0/0 5 50 D
7 Dagfinn Hauge Birkenes Og Lillesand Ssl. 8/1 4/0 2/1 8/0 4/0 4/0 3/0 2/0 5/1 0/0 3 40 D
8 Bjørn Thomas Ersdal Olsen Grimstad Sportskyttere 5/1 5/1 8/1 6/1 5/1 4/0 2/0 2/1 2/0 0/0 6 39 D
9 Martin Johannessen Grimstad Sportskyttere 7/1 2/0 5/1 8/0 5/0 0/0 4/0 3/0 2/0 2/0 2 38 D
10 Jan Øystein Heidal Grimstad Sportskyttere 6/0 2/0 6/1 5/1 6/2 2/0 3/0 0/0 4/1 2/0 5 36 D
11 Karoline Lien Tveit Vennesla Pistolklubb 5/2 0/0 3/0 9/1 2/0 0/0 5/0 3/0 2/0 0/0 3 29 D
12 Erik Nordahl Pedersen Vennesla Pistolklubb 0/0 0/0 2/0 7/2 7/2 0/0 2/0 5/0 0/0 0/0 4 23 D

Felt Sp-Pistol
Felt Sp-Pistol :: Klasse A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum Premie
1 Glenn Bjorheim Hå Pistolklubb 9/4 8/0 8/2 9/4 9/4 9/2 5/1 8/4 10/2 6/0 23 81 *276
2 Kjell Eivind Lund Kvinesdal Pistolklubb 9/3 7/1 9/5 9/3 9/3 9/2 8/3 6/3 6/3 8/0 26 80 183
3 Eskild Ivan Skaar Grimstad Sportskyttere 9/4 9/2 9/1 9/1 9/1 5/1 8/1 8/2 10/3 4/0 16 80 126
4 Martin Meltzer Arendal Pistolklubb 9/3 9/1 9/4 9/2 9/2 8/2 4/1 4/1 10/1 8/0 17 79 102
5 Livar Gudmestad Sandnes Pistolklubb 5/2 8/0 9/4 9/3 6/1 9/0 8/3 6/1 10/0 8/1 15 78 84
6 Odd Bjorheim Hå Pistolklubb 9/4 9/1 6/0 9/2 9/3 7/2 8/1 6/3 8/3 4/0 19 75 66
7 Espen Sivertsen Greipstad Pistolklubb 9/4 9/4 7/0 9/2 9/2 9/2 7/1 8/3 6/0 2/0 18 75 60
8 Ole-Martin Berge Haga Sandnes Pistolklubb 9/3 9/1 9/1 9/2 9/3 9/2 6/1 0/0 8/1 4/1 15 72 51
9 Robert Ilievski Greipstad Pistolklubb 9/3 5/1 9/1 9/3 9/3 9/1 5/2 4/1 8/4 4/1 20 71 39
10 Are Wivestad Sola Pistolklubb 9/5 8/1 7/2 9/4 9/2 4/0 6/1 4/2 8/3 6/0 20 70 36
11 Halvor Ove Toreskaas Kristiansand Pistolklubb 7/2 9/0 5/1 7/1 8/1 6/0 6/2 4/0 8/0 8/0 7 68 33
12 Chris-Robin Bjørnå Kristiansand Pistolklubb 7/3 4/0 9/4 9/2 9/2 6/0 3/0 7/2 10/1 2/0 14 66
13 Joakim Paatur Hauge Birkenes Og Lillesand Ssl. 7/1 7/2 9/3 9/1 9/1 7/1 6/0 2/0 6/1 0/0 10 62
14 Victoria Sivertsen Greipstad Pistolklubb 7/1 7/1 8/3 9/4 7/1 2/0 4/0 5/0 10/2 2/0 12 61
15 Arve Guldhav Kvinesdal Pistolklubb 9/3 8/1 9/2 9/0 5/2 4/1 3/0 4/1 7/0 2/0 10 60
16 Jan Ivar Ingebrethsen Greipstad Pistolklubb 9/4 9/0 9/3 9/1 7/0 3/0 0/0 6/1 4/0 4/0 9 60
17 Kåre Mosgren Birkenes Og Lillesand Ssl. 0/0 8/1 7/1 9/1 7/0 7/1 4/1 8/1 6/1 4/1 8 60
18 Sven Dörries Vennesla Pistolklubb 5/0 8/1 9/2 9/0 7/1 7/0 3/1 7/1 3/0 2/0 6 60
19 Anne Lene Breive Ilievski Greipstad Pistolklubb 8/2 4/2 9/2 9/3 8/2 4/0 5/0 6/2 4/1 2/0 14 59
20 Erik Myrva Vennesla Pistolklubb 7/1 7/1 7/3 9/2 8/1 4/0 5/2 5/0 7/1 0/0 11 59
21 Jan Erik Farevaag Vennesla Pistolklubb 5/1 4/0 9/3 8/1 8/1 7/2 5/1 4/3 4/0 4/1 13 58
22 Dagfinn Hauge Birkenes Og Lillesand Ssl. 5/1 7/1 9/2 9/2 7/0 7/0 5/0 0/0 4/1 4/0 7 57
23 Atle Tveit Grimstad Sportskyttere 4/1 9/0 10/2 7/1 9/0 3/0 5/1 4/1 6/1 0/0 7 57
24 Kurt Fjermeros Vennesla Pistolklubb 9/4 5/1 7/1 9/2 6/1 3/0 6/2 6/4 4/0 0/0 15 55
25 Tore Reinhardt Solberg Greipstad Pistolklubb 7/4 7/0 9/3 6/0 4/1 5/1 4/1 6/2 7/0 0/0 12 55
26 Per Øyvind Foss Birkenes Og Lillesand Ssl. 9/4 5/1 7/2 7/1 8/0 4/0 5/1 4/1 6/2 0/0 12 55
27 Ragnar Seljåsen Arendal Pistolklubb 9/0 4/0 5/2 7/1 6/1 5/1 4/0 5/1 4/0 2/0 6 51
28 Erik Mordt Kristiansand Pistolklubb 2/0 6/1 6/1 6/2 9/0 2/0 7/0 4/0 4/0 2/1 5 48
29 Geir Eriksen Vennesla Pistolklubb 7/2 6/0 7/0 9/1 4/1 4/0 3/1 3/1 2/0 0/0 6 45
30 Henning Hasdal Grimstad Sportskyttere 5/1 6/0 2/0 9/1 4/0 2/0 5/1 5/1 6/0 0/0 4 44
31 Morten Strømme Grimstad Sportskyttere 8/2 2/1 6/1 5/1 7/0 4/0 3/1 4/1 4/2 0/0 9 43
32 Geir Øia Arendal Pistolklubb 4/0 0/0 3/0 6/2 4/0 0/0 0/0 2/0 6/1 0/0 3 25
33 Bjørn Thomas Ersdal Olsen Grimstad Sportskyttere 3/0 2/0 2/0 5/1 0/0 0/0 2/0 0/0 2/1 0/0 2 16

Felt Sp-Revolver
Felt Sp-Revolver :: Klasse A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum Premie
1 Are Wivestad Sola Pistolklubb 9/3 9/3 9/2 9/3 9/2 9/2 8/1 8/3 6/0 8/1 20 84 *162
2 Odd Bjorheim Hå Pistolklubb 9/4 9/2 9/3 9/3 9/2 9/2 3/1 8/2 8/1 4/0 20 77 114
3 Glenn Bjorheim Hå Pistolklubb 9/3 9/1 9/5 9/2 9/2 9/0 7/1 8/1 6/2 2/0 17 77 63
4 Espen Christoffer Haaland Birkenes Og Lillesand Ssl. 8/2 8/2 8/3 9/3 8/2 8/1 6/1 7/1 8/2 4/0 17 74 45
5 Jan Hagane Flosta Pistolklubb 9/4 9/3 5/2 9/2 8/0 7/2 4/2 8/4 4/1 8/0 20 71
6 Arve Guldhav Kvinesdal Pistolklubb 8/3 9/0 9/2 9/1 9/0 9/1 4/1 4/0 6/1 2/0 9 69
7 Ole-Martin Berge Haga Sandnes Pistolklubb 5/1 9/0 9/2 8/1 8/3 5/0 7/1 3/1 9/3 2/0 12 65
8 Jan Ivar Ingebrethsen Greipstad Pistolklubb 9/4 6/1 8/1 9/1 9/0 5/0 6/0 7/1 6/0 0/0 8 65
9 Robert Ivedal Vennesla Pistolklubb 6/1 8/1 7/2 9/2 8/1 8/0 2/0 3/1 6/0 2/0 8 59
10 Mats Gaudestad Vennesla Pistolklubb 9/3 2/0 9/3 8/2 8/0 2/1 4/2 4/1 6/0 2/0 12 54
11 Per Øyvind Foss Birkenes Og Lillesand Ssl. 8/0 2/1 6/0 6/0 9/1 8/1 0/0 0/0 6/1 0/0 4 45
12 Livar Gudmestad Sandnes Pistolklubb 0/0 2/0 6/1 6/0 7/0 2/1 3/2 0/0 2/0 2/0 4 30

KM: Felt Fin
KM: Felt Fin :: Klasse U 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum
Gull Erik Haglund Grimstad Sportskyttere 10/2 10/2 10/5 10/5 10/2 9/3 6/0 7/2 4/1 8/0 22 84

KM: Felt Militær
KM: Felt Militær :: Klasse K 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum Omsk
Gull Marit Svartdal Grimstad Sportskyttere 10/3 4/0 8/1 5/0 5/0 4/1 6/0 4/0 2/0 2/0 5 50
2 Susann Freitag Grimstad Sportskyttere 6/3 2/0 5/0 2/0 2/0 2/0 2/0 2/0 8/2 4/2 7 35

KM: Felt Militær :: Klasse M 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum Omsk
Gull Espen Christoffer Haaland Birkenes Og Lillesand Ssl. 10/5 10/1 10/4 10/3 10/5 8/1 8/2 6/2 8/1 6/1 25 86
Sølv Eskild Ivan Skaar Grimstad Sportskyttere 10/3 9/2 9/2 10/6 10/3 10/5 7/4 5/0 9/2 6/0 27 85
Bronse Per Øyvind Foss Birkenes Og Lillesand Ssl. 10/5 10/5 8/0 10/4 9/2 8/1 5/1 7/2 6/3 4/1 24 77
4 Tarjei Ravn Grimstad Sportskyttere 9/3 10/2 10/4 9/3 9/2 7/2 6/2 7/2 4/1 2/1 22 73
5 Jan Hagane Flosta Pistolklubb 6/2 4/1 9/3 10/2 9/2 8/0 4/1 7/1 7/1 9/2 15 73
6 Jan Harald Helledal Åmli Pistolklubb 9/3 8/0 10/1 10/1 7/2 8/3 6/3 2/1 9/4 2/1 19 71
7 Endre Mogen Arendal Pistolklubb 9/2 10/2 7/4 9/5 7/1 5/1 7/3 5/2 6/2 4/1 23 69
8 Martin Meltzer Arendal Pistolklubb 10/4 8/0 8/1 10/2 10/2 5/2 4/0 7/0 5/1 2/1 13 69
9 Bjørn Christian Uden Hansen Grimstad Sportskyttere 7/1 8/1 8/1 5/1 9/0 7/0 4/0 5/0 10/2 4/0 6 67
10 Yngve Storbrua Arendal Pistolklubb 9/3 5/2 6/3 10/2 9/3 6/0 5/1 6/1 6/1 3/1 17 65
11 Atle Rønning Grimstad Sportskyttere 8/3 7/2 7/0 9/4 8/2 7/1 5/2 6/0 2/1 5/2 17 64
12 Lars Haakon Duckert Arendal Pistolklubb 7/0 4/1 7/2 6/1 6/0 9/0 4/1 7/3 6/1 4/0 9 60
13 Ole Arvid Heimdal Birkenes Og Lillesand Ssl. 8/4 8/1 10/2 8/1 9/1 8/1 0/0 4/3 2/1 2/0 14 59
14 Anton Alexander Haakon Paul Grimstad Sportskyttere 6/2 7/1 5/0 10/2 8/3 4/0 4/1 4/0 5/0 2/0 9 55
15 Audun Freitag Grimstad Sportskyttere 5/1 6/1 6/2 8/2 2/0 6/0 7/2 7/2 2/1 4/0 11 53
16 Morten Strømme Grimstad Sportskyttere 10/3 2/0 4/0 7/1 8/1 4/0 3/1 6/2 4/0 0/0 8 48
17 Ragnar Seljåsen Arendal Pistolklubb 6/2 2/0 7/0 4/2 9/0 0/0 6/1 2/0 8/1 3/0 6 47
18 Johnny Nordmarken Grimstad Sportskyttere 8/2 2/0 10/2 9/4 9/1 0/0 0/0 6/1 2/0 0/0 10 46
19 Thomas Leddig Grimstad Sportskyttere 9/2 6/0 7/0 9/1 6/1 0/0 3/0 2/0 4/1 0/0 5 46
20 Atle Tveit Grimstad Sportskyttere 4/0 6/0 8/1 8/0 4/1 2/0 5/1 4/0 4/0 0/0 3 45
21 Jan Myre Arendal Pistolklubb 5/2 6/0 6/4 6/0 7/1 0/0 3/1 4/0 4/1 0/0 9 41
22 Christoffer Punnerud Lorentsen Grimstad Sportskyttere 2/0 9/0 6/1 8/2 4/0 5/1 2/0 3/0 2/0 0/0 4 41
23 Stian Flotvik Lauvrak Grimstad Sportskyttere 3/1 4/2 7/1 4/0 4/2 4/0 0/0 4/0 3/0 0/0 6 33
24 Joakim Paatur Hauge Birkenes Og Lillesand Ssl. 8/0 4/0 4/0 7/1 2/0 2/0 4/0 0/0 2/0 0/0 1 33
25 Jan Øystein Heidal Grimstad Sportskyttere 4/0 4/1 2/0 4/1 5/0 2/1 2/0 5/0 2/0 0/0 3 30
26 Roy Christiansen Grimstad Sportskyttere 2/0 2/0 2/0 6/0 4/0 0/0 3/0 0/0 2/0 2/0 0 23

KM: Felt Militær :: Klasse V55 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum
Gull Roy Mørenskog-Baumann Birkenes Og Lillesand Ssl. 10/4 10/1 10/6 10/3 10/2 9/1 7/0 9/3 9/3 9/1 24 93
Sølv Tor Andre Opås Evje Pistolklubb 10/4 8/1 8/1 10/4 10/3 4/1 3/1 8/3 9/2 2/1 21 72
3 Olaf Åvitsland Evje Pistolklubb 8/1 10/1 9/2 9/1 10/5 2/0 4/0 0/0 6/1 2/0 11 60
4 Kåre Mosgren Birkenes Og Lillesand Ssl. 10/3 10/3 7/2 5/2 5/1 4/1 4/2 7/0 0/0 7/0 14 59
5 Ole Georg Christensen Birkenes Og Lillesand Ssl. 5/2 4/1 10/3 8/2 6/0 4/0 6/3 4/1 3/0 5/0 12 55

KM: Felt Militær :: Klasse V65 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum
Gull John Tellef Håbesland Evje Pistolklubb 8/0 7/1 10/3 8/2 8/1 6/1 5/1 7/2 6/2 7/2 15 72
2 Helge Christiansen Grimstad Sportskyttere 3/0 2/0 6/1 5/0 7/0 2/0 4/1 3/1 3/1 4/0 4 39

KM: Felt Revolver
KM: Felt Revolver :: Klasse U 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum
Gull Erik Haglund Grimstad Sportskyttere 10/4 6/2 10/5 10/1 7/0 9/0 3/0 8/1 3/0 4/2 15 70

KM: Felt Revolver :: Klasse K 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum Omsk
Gull Agathe Haglund Grimstad Sportskyttere 6/2 9/1 10/3 10/3 10/1 3/0 9/2 8/3 6/0 9/2 17 80
2 Marit Svartdal Grimstad Sportskyttere 2/1 6/0 6/2 8/0 6/1 6/0 6/1 7/1 6/1 2/1 8 55
3 Susann Freitag Grimstad Sportskyttere 5/2 2/0 2/0 5/0 5/2 3/1 2/0 4/0 2/1 2/0 6 32

KM: Felt Revolver :: Klasse M 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum Omsk
Gull Tom Halvar Homme Flosta Pistolklubb 10/4 10/2 8/3 10/5 10/3 10/3 9/3 9/5 11/3 2/0 31 89
Sølv Hugo Kjetså Evje Pistolklubb 8/2 10/1 10/5 9/0 10/1 10/3 7/1 6/3 9/0 9/3 19 88
Bronse Martin Meltzer Arendal Pistolklubb 10/4 10/2 9/4 10/5 10/3 7/1 7/3 5/2 11/3 7/0 27 86 3
4 Jan Hagane Flosta Pistolklubb 10/5 9/3 10/5 10/5 10/2 7/2 7/1 9/3 5/0 9/0 26 86 2
5 Eskild Ivan Skaar Grimstad Sportskyttere 10/1 7/0 10/5 10/3 10/4 10/3 6/1 7/3 9/2 7/1 23 86 1
6 Per Øyvind Foss Birkenes Og Lillesand Ssl. 9/1 10/0 7/1 10/1 10/5 7/0 9/6 8/5 6/2 2/0 21 78
7 Tarjei Ravn Grimstad Sportskyttere 10/4 9/2 7/1 8/1 10/2 10/0 9/2 5/1 2/0 2/0 13 72
8 Lars Kristian Sundtoft Birkenes Og Lillesand Ssl. 9/2 5/1 9/3 10/2 8/3 7/0 6/2 3/0 10/3 4/0 16 71
9 Audun Freitag Grimstad Sportskyttere 7/1 6/0 9/3 10/2 9/0 8/3 3/1 3/1 4/1 2/0 12 61
10 Thomas Leddig Grimstad Sportskyttere 10/3 6/2 6/0 7/1 10/2 3/0 4/0 6/1 6/2 2/0 11 60
11 Lars Haakon Duckert Arendal Pistolklubb 2/1 9/2 10/1 6/1 8/0 6/1 6/0 6/0 4/0 3/1 7 60
12 Yngve Storbrua Arendal Pistolklubb 6/1 8/0 8/1 9/0 7/1 5/0 2/0 4/1 5/0 3/0 4 57
13 Atle Tveit Grimstad Sportskyttere 5/1 6/0 6/0 9/2 8/0 8/2 0/0 2/0 5/0 7/1 6 56
14 Joakim Paatur Hauge Birkenes Og Lillesand Ssl. 7/1 3/0 7/0 9/1 8/4 7/1 3/0 2/0 5/1 2/0 8 53
15 Ole Arvid Heimdal Birkenes Og Lillesand Ssl. 6/2 4/1 8/3 7/2 10/1 3/0 2/0 4/0 6/1 0/0 10 50
16 Christoffer Punnerud Lorentsen Grimstad Sportskyttere 4/0 4/1 6/1 8/1 6/2 5/2 2/0 2/0 6/0 2/0 7 45
17 Dagfinn Hauge Birkenes Og Lillesand Ssl. 8/1 4/0 2/1 8/0 4/0 4/0 3/0 2/0 5/1 0/0 3 40
18 Bjørn Thomas Ersdal Olsen Grimstad Sportskyttere 5/1 5/1 8/1 6/1 5/1 4/0 2/0 2/1 2/0 0/0 6 39
19 Martin Johannessen Grimstad Sportskyttere 7/1 2/0 5/1 8/0 5/0 0/0 4/0 3/0 2/0 2/0 2 38
20 Stian Flotvik Lauvrak Grimstad Sportskyttere 4/2 2/0 6/1 7/2 5/0 0/0 4/1 2/1 4/1 2/0 8 36
21 Jan Øystein Heidal Grimstad Sportskyttere 6/0 2/0 6/1 5/1 6/2 2/0 3/0 0/0 4/1 2/0 5 36

KM: Felt Revolver :: Klasse V55 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum
Gull Olaf Åvitsland Evje Pistolklubb 10/5 9/1 10/4 10/4 10/5 9/2 5/1 7/2 11/0 9/1 25 90
Sølv Roy Mørenskog-Baumann Birkenes Og Lillesand Ssl. 10/2 9/0 10/5 10/4 8/2 10/5 7/3 7/4 7/1 8/3 29 86
3 Tor Andre Opås Evje Pistolklubb 10/1 10/3 8/0 10/4 7/0 4/0 6/0 5/0 6/1 6/0 9 72
4 Kåre Mosgren Birkenes Og Lillesand Ssl. 8/2 9/0 8/1 10/0 9/0 2/0 7/2 7/1 4/1 2/0 7 66
5 Ole Georg Christensen Birkenes Og Lillesand Ssl. 5/2 4/2 10/3 10/3 9/3 7/1 10/1 0/0 4/0 2/0 15 61

KM: Felt Revolver :: Klasse V65 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum
Gull John Tellef Håbesland Evje Pistolklubb 9/1 8/0 10/3 10/1 8/2 8/0 3/2 6/1 7/0 0/0 10 69
Sølv Jørund Lien Hylestad Pistolklubb 5/2 8/1 6/1 5/1 4/1 6/0 2/0 2/0 5/1 3/1 8 46
3 Asbjørn Larsen Grimstad Sportskyttere 6/2 2/0 6/1 7/0 4/0 2/0 3/0 4/0 4/0 0/0 3 38
4 Harald Tvedt Arendal Pistolklubb 8/3 4/0 5/1 2/0 4/0 0/0 0/0 4/1 4/0 4/2 7 35

KM Lag: Felt Militær
KM Lag: Felt Militær :: Klasse M 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum
Gull GSS M Mil 21/6 28/4 25/7 27/11 23/5 22/8 15/6 15/2 15/3 8/1 53 199
Eskild Ivan Skaar (M) 27 85
Tarjei Ravn (M) 22 73
Christoffer Punnerud Lorentsen (M) 4 41


KM Lag: Felt Militær :: Klasse V 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum
Gull BLSSL Vet Mil 25/9 24/5 27/11 23/7 21/3 17/2 17/5 20/4 12/3 21/1 50 207
Roy Mørenskog-Baumann (V55) 24 93
Kåre Mosgren (V55) 14 59
Ole Georg Christensen (V55) 12 55

2 EVJE Vet Mil 26/5 25/3 27/6 27/7 28/9 12/2 12/2 15/5 21/5 11/3 47 204
Tor Andre Opås (V55) 21 72
John Tellef Håbesland (V65) 15 72
Olaf Åvitsland (V55) 11 60


KM Lag: Felt Revolver
KM Lag: Felt Revolver :: Klasse K 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum
Gull GSS K Rev 13/5 17/1 18/5 23/3 21/4 12/1 17/3 19/4 14/2 13/3 31 167
Agathe Haglund (K) 17 80
Marit Svartdal (K) 8 55
Susann Freitag (K) 6 32


KM Lag: Felt Revolver :: Klasse M 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum
Gull GSS M Rev 27/6 22/2 26/9 28/6 29/6 28/6 18/4 15/5 15/3 11/1 48 219
Eskild Ivan Skaar (M) 23 86
Tarjei Ravn (M) 13 72
Audun Freitag (M) 12 61


KM Lag: Felt Revolver :: Klasse V 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 iX Sum
Gull EVJE Vet Rev 29/7 27/4 28/7 30/9 25/7 21/2 14/3 18/3 24/1 15/1 44 231
Olaf Åvitsland (V55) 25 90
Tor Andre Opås (V55) 9 72
John Tellef Håbesland (V65) 10 69

2 BLSSL Vet Rev 23/6 22/2 28/9 30/7 26/5 19/6 24/6 14/5 15/2 12/3 51 213
Roy Mørenskog-Baumann (V55) 29 86
Kåre Mosgren (V55) 7 66
Ole Georg Christensen (V55) 15 61