Felt Fotland FGMRSPSR 07.06.20
Egersund Pistolklubb
Startlag
1 06.00 Resultat
1 Morten Svanes (B) Felt Fin
2 Reidar Hestnes (B) Felt Fin
3 Roy Ollestad (B) Felt Fin
4 Olav Austad (C) Felt Fin
5 Tore Tengesdal Lien (A) Felt Sp-Pistol
2 06.15 Resultat
1 Ronald Storesæther Eikefjord (B) Felt Fin
2 Peter Ekblom (A) Felt Grov
3 Alf Øystein Bowitz (D) Felt Fin
4 Øystein Stødle Bowitz (U16) Felt Fin
5 Frank Mjølhus (C) Felt Militær
3 06.30 Resultat
1 Terje Svanes (C) Felt Fin
2 Lene Johansen (C) Felt Fin
3 Karen Lised Yesquen Sanchez (D) Felt Militær
4 Stian Skadberg Dirdal (D) Felt Militær

4 06.45 Resultat
2 Kjetil Ellertsen (B) Felt Revolver
4 Lars Christian Damgaard (C) Felt Militær
5 Robert Kimmy Koldal (D) Felt Revolver
5 07.00 Resultat
1 Morten Svanes (B) Felt Revolver
2 Reidar Hestnes (C) Felt Militær
3 Per Rogstad (C) Felt Revolver
4 Olav Austad (C) Felt Militær
5 Tore Tengesdal Lien (C) Felt Militær
6 07.15 Resultat
1 Ronald Storesæther Eikefjord (C) Felt Grov
2 Peter Ekblom (A) Felt Fin
3 Alf Øystein Bowitz (D) Felt Militær
4 Øystein Stødle Bowitz (U16) Felt Revolver
5 Frank Mjølhus (C) Felt Fin

7 07.30 Resultat
1 Terje Svanes (C) Felt Militær
2 Lene Johansen (A) Felt Sp-Pistol
3 Thomas Ollestad Blitzner (C) Felt Militær
4 John Richard Blitzner (B) Felt Fin
8 07.45 Resultat
1 Ronja Ellertsen (B) Felt Fin
2 Kjetil Ellertsen (A) Felt Sp-Revolver
3 Eivind Ellertsen (C) Felt Fin
4 Lars Christian Damgaard (C) Felt Grov
6 Robert Kimmy Koldal (C) Felt Fin
9 08.00 Resultat
1 Morten Svanes (A) Felt Sp-Pistol
2 Reidar Hestnes (A) Felt Sp-Pistol
3 May Brit Morsund Håland (B) Felt Fin
4 Olav Austad (A) Felt Sp-Pistol
5 Tore Tengesdal Lien (C) Felt Fin

10 08.15 Resultat
1 Ronald Storesæther Eikefjord (B) Felt Militær
2 Peter Ekblom (A) Felt Revolver
4 Torleif Auestad (C) Felt Revolver
11 08.30 Resultat
1 Terje Svanes (C) Felt Revolver
2 Lene Johansen (C) Felt Revolver
4 Thomas Ollestad Blitzner (B) Felt Fin
5 John Richard Blitzner (C) Felt Revolver
12 08.45 Resultat
1 Ronja Ellertsen (C) Felt Revolver
2 Kjetil Ellertsen (B) Felt Fin
3 Eivind Ellertsen (C) Felt Militær
4 Lars Christian Damgaard (B) Felt Fin
5 Robert Kimmy Koldal (A) Felt Sp-Pistol

13 09.00 Resultat
1 Morten Svanes (A) Felt Militær
2 Reidar Hestnes (A) Felt Sp-Revolver
3 Frank Mjølhus (A) Felt Sp-Pistol
4 Peter Ekblom (B) Felt Militær
5 Torleif Auestad (C) Felt Militær
14 09.15 Resultat
15 09.30 Resultat
1 Reidun Ann Støle (A) Felt Fin
2 John Lothe (A) Felt Sp-Revolver
3 Liv Håland (B) Felt Militær
4 Sissel Synnøve Korpiselkä (C) Felt Militær
5 Kåre Nord-Varhaug (B) Felt Fin

16 09.45 Resultat
1 Roald Fuglestad (A) Felt Militær
2 Andreas Fuglestad (C) Felt Fin
3 Odd Bjorheim (A) Felt Militær
4 Glenn Bjorheim (A) Felt Militær
5 Ole Johan Vold (A) Felt Fin
17 10.00 Resultat
1 Øyvind Stolt (A) Felt Sp-Pistol
2 Morten Skadberg (D) Felt Fin
3 Kjetil Hansen (B) Felt Militær
4 Kristian Lund (B) Felt Fin
5 Harald Håheim (C) Felt Fin
18 10.15 Resultat
1 Livar Gudmestad (A) Felt Fin
2 Are Wivestad (A) Felt Fin
3 Kjetil Eia (A) Felt Fin
4 Frank Peder Hatlenes (B) Felt Fin
5 Linda Teikari Hatlenes (B) Felt Fin

19 10.30 Resultat
1 Frode Oplenskedal (C) Felt Fin
3 Jan Erik Lunde (C) Felt Fin
4 Arild Knudsen (A) Felt Sp-Pistol
5 Arve Guldhav (B) Felt Fin
20 10.45 Resultat
1 Reidun Ann Støle (A) Felt Grov
2 John Lothe (B) Felt Militær
3 Liv Håland (B) Felt Revolver
4 Sissel Synnøve Korpiselkä (B) Felt Revolver
5 Kåre Nord-Varhaug (B) Felt Militær
21 11.00 Resultat
1 Roald Fuglestad (A) Felt Fin
2 Andreas Fuglestad (D) Felt Militær
3 Odd Bjorheim (A) Felt Revolver
4 Glenn Bjorheim (A) Felt Revolver

22 11.15 Resultat
1 Øyvind Stolt (A) Felt Fin
2 Morten Skadberg (A) Felt Sp-Pistol
3 Kjetil Hansen (A) Felt Fin
4 Kristian Lund (A) Felt Militær
5 Harald Håheim (B) Felt Grov
23 11.30 Resultat
1 Livar Gudmestad (A) Felt Grov
2 Are Wivestad (A) Felt Grov
3 Kjetil Eia (A) Felt Grov
4 Frank Peder Hatlenes (B) Felt Grov
5 Linda Teikari Hatlenes (C) Felt Grov
24 11.45 Resultat
1 Frode Oplenskedal (C) Felt Militær
3 Jan Erik Lunde (D) Felt Militær
4 Arild Knudsen (A) Felt Sp-Revolver
5 Arve Guldhav (B) Felt Revolver

25 12.00 Resultat
1 Reidun Ann Støle (A) Felt Revolver
2 John Lothe (A) Felt Revolver
3 Liv Håland (A) Felt Sp-Revolver
4 Sissel Synnøve Korpiselkä (A) Felt Sp-Revolver
5 Kåre Nord-Varhaug (B) Felt Revolver
26 12.15 Resultat
1 Roald Fuglestad (A) Felt Revolver
2 Andreas Fuglestad (D) Felt Grov
3 Odd Bjorheim (A) Felt Sp-Revolver
4 Glenn Bjorheim (A) Felt Sp-Revolver
27 12.30 Resultat
1 Øyvind Stolt (A) Felt Grov
2 Morten Skadberg (D) Felt Militær
3 Kjetil Hansen (B) Felt Grov
4 Kristian Lund (A) Felt Sp-Pistol
5 Harald Håheim (B) Felt Militær

28 12.45 Resultat
1 Livar Gudmestad (A) Felt Militær
2 Are Wivestad (A) Felt Militær
3 Kjetil Eia (A) Felt Revolver
4 Frank Peder Hatlenes (B) Felt Militær
5 Linda Teikari Hatlenes (C) Felt Militær
29 13.00 Resultat
1 Frode Oplenskedal (C) Felt Revolver
3 Jan Erik Lunde (D) Felt Grov
4 Arild Knudsen (A) Felt Revolver
5 Arve Guldhav (C) Felt Militær
30 13.15 Resultat
1 Reidun Ann Støle (A) Felt Sp-Revolver
2 John Lothe (A) Felt Fin
3 Liv Håland (A) Felt Sp-Pistol
4 Sissel Synnøve Korpiselkä (A) Felt Sp-Pistol
5 Kåre Nord-Varhaug (A) Felt Sp-Revolver

31 13.30 Resultat
1 Roald Fuglestad (A) Felt Grov
2 Andreas Fuglestad (D) Felt Revolver
3 Odd Bjorheim (A) Felt Sp-Pistol
4 Glenn Bjorheim (A) Felt Sp-Pistol
32 13.45 Resultat
1 Øyvind Stolt (A) Felt Militær
2 Kjetil Ellertsen (Åpen) Felt Sp-Pistol
3 Kjetil Hansen (A) Felt Sp-Pistol
4 Kristian Lund (A) Felt Sp-Revolver
33 14.00 Resultat
1 Livar Gudmestad (A) Felt Revolver
2 Are Wivestad (A) Felt Revolver
3 Kjetil Eia (A) Felt Sp-Revolver
4 Frank Peder Hatlenes (A) Felt Sp-Pistol
5 Linda Teikari Hatlenes (A) Felt Sp-Pistol