Felt Fotland 22 august 2020
Egersund Pistolklubb
Startlag
1 10.00 Resultat
1 Ronja Ellertsen (B) Felt Fin
2 Kjetil Ellertsen (B) Felt Revolver
3 Terje Svanes (C) Felt Fin
4 Morten Svanes (B) Felt Revolver
5 Lene Johansen (C) Felt Fin
6 May Brit Morsund Håland (B) Felt Fin
2 10.15 Resultat
1 John Richard Blitzner (B) Felt Fin
2 Torleif Auestad (A) Felt Sp-Pistol
3 Frank Mjølhus (A) Felt Sp-Pistol
4 Ronald Storesæther Eikefjord (C) Felt Revolver
5 Olav Austad (C) Felt Militær
3 10.30 Resultat
1 Ronja Ellertsen (C) Felt Revolver
2 Kjetil Ellertsen (B) Felt Fin
3 Terje Svanes (C) Felt Militær
4 Morten Svanes (B) Felt Fin
5 Lene Johansen (C) Felt Revolver

4 10.45 Resultat
1 Ronald Storesæther Eikefjord (C) Felt Grov
2 Frank Mjølhus (C) Felt Fin
3 Olav Austad (A) Felt Sp-Pistol
5 11.00 Resultat
1 Roy Hommen (C) Felt Militær
2 Tommy André Utheim (B) Felt Militær
3 Arve Guldhav (B) Felt Militær
4 Stanley Hommen (B) Felt Fin
5 Kjell Eivind Lund (A) Felt Fin
6 Per Rogstad (C) Felt Revolver
6 11.15 Resultat
1 Kjetil Eia (A) Felt Grov
2 Knut Ivar Sørheim (B) Felt Fin
3 Are Wivestad (A) Felt Fin
4 Jan Erik Lunde (A) Felt Sp-Pistol
5 Arild Knudsen (A) Felt Sp-Pistol
6 Andre Kolle-Neverdal (A) Felt Sp-Pistol

7 11.30 Resultat
1 Even Lien Akre (U16) Felt Sp-Pistol
2 Lars Erik Fjelldal (A) Felt Fin
3 Odd Helge Olsen (C) Felt Fin
4 Marius Westgård (A) Felt Fin
5 Jostein Johan Nygård Sunde (A) Felt Sp-Pistol
6 Vilde Erga Sunde (A) Felt Sp-Pistol
8 11.45 Resultat
1 Stian Skadberg Dirdal (D) Felt Militær
2 Dagfinn Kristian Arnold Astrup (A) Felt Sp-Pistol
3 Henriette Haarr (D) Felt Fin
4 Tom Ånesland (C) Felt Militær
5 Roy Mørenskog-Baumann (A) Felt Militær
9 12.00 Resultat
1 Stian Christoffer Jernslett (D) Felt Grov
2 Havin Samir (D) Felt Fin

10 12.15 Resultat
1 Roy Hommen (C) Felt Fin
2 Tommy André Utheim (A) Felt Fin
3 Arve Guldhav (B) Felt Revolver
4 Stanley Hommen (A) Felt Sp-Pistol
5 Kjell Eivind Lund (A) Felt Sp-Pistol
6 Jan Erik Lunde (D) Felt Militær
11 12.30 Resultat
1 Are Wivestad (A) Felt Grov
2 Arild Knudsen (A) Felt Sp-Revolver
3 Andre Kolle-Neverdal (A) Felt Sp-Revolver
4 Knut Ivar Sørheim (C) Felt Revolver
5 Kjetil Eia (A) Felt Revolver
12 12.45 Resultat
1 Even Lien Akre (U16) Felt Fin
2 Lars Erik Fjelldal (A) Felt Sp-Pistol
3 Odd Helge Olsen (D) Felt Militær
4 Marius Westgård (A) Felt Grov
5 Jostein Johan Nygård Sunde (A) Felt Sp-Revolver
6 Vilde Erga Sunde (B) Felt Fin

13 13.00 Resultat
1 Dagfinn Kristian Arnold Astrup (C) Felt Revolver
2 Roy Mørenskog-Baumann (A) Felt Revolver
3 Tom Ånesland (B) Felt Revolver
4 Stian Christoffer Jernslett (D) Felt Fin
5 Havin Samir (D) Felt Grov
14 13.15 Resultat
1 Jan Erik Lunde (D) Felt Grov
2 Kjell Eivind Lund (A) Felt Sp-Revolver
3 Arve Guldhav (B) Felt Fin
4 Are Wivestad (A) Felt Militær
5 Knut Ivar Sørheim (A) Felt Sp-Revolver
6 Kjetil Eia (A) Felt Sp-Pistol
15 13.30 Resultat
1 Andre Kolle-Neverdal (B) Felt Revolver
2 Arild Knudsen (A) Felt Revolver
3 Even Lien Akre (U16) Felt Sp-Revolver
4 Marius Westgård (A) Felt Sp-Pistol

16 13.45 Resultat
1 Jostein Johan Nygård Sunde (A) Felt Revolver
2 Vilde Erga Sunde (D) Felt Revolver
3 Roy Mørenskog-Baumann (A) Felt Sp-Revolver
4 Tom Ånesland (A) Felt Sp-Revolver
5 Stian Christoffer Jernslett (D) Felt Militær
6 Havin Samir (D) Felt Militær
17 14.00 Resultat
1 Are Wivestad (A) Felt Revolver
2 Kjell Eivind Lund (A) Felt Grov
3 Knut Ivar Sørheim (A) Felt Sp-Pistol
4 Kjetil Eia (A) Felt Fin
18 14.15 Resultat
1 Roy Mørenskog-Baumann (A) Felt Grov
2 Tom Ånesland (B) Felt Grov
3 Frode Oplenskedal (C) Felt Fin
4 Stian Christoffer Jernslett (D) Felt Revolver
5 Havin Samir (D) Felt Revolver

19 14.30 Resultat
1 Ronald Storesæther Eikefjord (B) Felt Fin
2 Olav Austad (C) Felt Fin
3 May Brit Morsund Håland (C) Felt Revolver
4 Terje Svanes (C) Felt Revolver
5 Morten Svanes (A) Felt Sp-Pistol
6 Frode Oplenskedal (C) Felt Revolver