LORAFELT vår
Lora Sportsskyttere
Startlag
1 12.00 Resultat
1 Jørn Morten Sletta (A) Felt Magnum-1
2 Tore Ølstad (D) Felt Militær
3 Are Lyftingsmo (C) Felt Militær
4 Edin Rånå (A) Felt Magnum-1
5 Anne Marie Joten Bryggen (C) Felt Grov
2 12.15 Resultat
1 Magnus Torstad (A) Felt Magnum-1
2 Magne Gunnar Norberg (B) Felt Fin
3 Arnstein Johansen (C) Felt Militær
4 Øyvind Mømb (C) Felt Fin
5 Jarl Nygaard (D) Felt Fin
6 Oddbjørn Tangen (B) Felt Grov
3 12.30 Resultat
1 Arild Inge Wollan (A) Felt Sp-Revolver
3 Are Lyftingsmo (B) Felt Grov
5 Jørn Morten Sletta (A) Felt Revolver
6 Britt Elena Wollan (A) Felt Sp-Revolver

4 12.45 Resultat
1 Edin Rånå (C) Felt Revolver
2 Elise Lyftingsmo (B) Felt Fin
3 Tore Ølstad (A) Felt Sp-Pistol
4 Astrid Johanne Skancke Øiamo (B) Felt Revolver
5 Arvid Martin Øiamo (C) Felt Grov
5 13.00 Resultat
1 Magne Gunnar Norberg (A) Felt Magnum-1
2 Magnus Torstad (B) Felt Fin
3 Cato Gammeltorp (B) Felt Grov
4 Øyvind Mømb (B) Felt Grov
5 Oddbjørn Tangen (A) Felt Sp-Revolver
6 13.15 Resultat
1 Are Lyftingsmo (C) Felt Revolver
2 Jørn Morten Sletta (A) Felt Fin
5 Britt Elena Wollan (A) Felt Militær
6 Arild Inge Wollan (A) Felt Militær

7 13.30 Resultat
1 Elise Lyftingsmo (B) Felt Revolver
2 Magnus Torstad (A) Felt Revolver
3 Oddbjørn Tangen (A) Felt Sp-Pistol
4 Cato Gammeltorp (A) Felt Magnum-1
5 Tore Nørbech (C) Felt Revolver
6 Are Lyftingsmo (B) Felt Fin
8 13.45 Resultat
3 Arild Inge Wollan (A) Felt Sp-Pistol
4 Britt Elena Wollan (A) Felt Sp-Pistol
5 Jørn Morten Sletta (A) Felt Sp-Pistol
9 14.00 Resultat
1 Jørn Morten Sletta (A) Felt Grov
3 Magnus Torstad (B) Felt Grov
6 Cato Gammeltorp (C) Felt Fin

10 09.00 Resultat
1 Marit Takvannsbukt (B) Felt Fin
2 Karl Egil Hanevik (B) Felt Grov
3 Arne Che Sveen (A) Felt Sp-Revolver
4 Arnstein Johansen (B) Felt Revolver
5 Rune Kimo (A) Felt Militær
6 Tore Nørbech (B) Felt Fin
11 09.15 Resultat
1 Svein Norfinn Krakeli (A) Felt Fin
2 Jon Arne Brekken (B) Felt Revolver
3 Arild Inge Wollan (A) Felt Revolver
4 Britt Elena Wollan (A) Felt Revolver
5 Hans Petter Løberg (A) Felt Sp-Revolver
6 Tor Egil Hannestad (A) Felt Sp-Revolver
12 09.30 Resultat
1 Marielle Anita Vigdis Larsen-Nodland (C) Felt Fin
2 Arild Brattrud (A) Felt Fin
3 Tore Stensby (A) Felt Fin
4 Atle Engen Bergli (A) Felt Fin
5 Jørn Jørgensen (A) Felt Sp-Pistol
6 Arne Vemund Bækken (A) Felt Sp-Revolver

13 09.45 Resultat
1 Eirik Arne Sletta (B) Felt Fin
2 Sigmund Torstad (A) Felt Sp-Pistol
3 Gøran Roland (C) Felt Militær
4 André Hansø (A) Felt Revolver
5 Henrik Larsen (B) Felt Fin
6 Sture Havn (D) Felt Fin
14 10.00 Resultat
1 Anders Bruaset (C) Felt Fin
2 Tore Nørbech (C) Felt Militær
3 Rune Kimo (A) Felt Revolver
4 Odd Jarleif Engen (C) Felt Fin
5 Kjetil Vang (C) Felt Grov
15 10.15 Resultat
1 Marit Takvannsbukt (A) Felt Sp-Pistol
2 Karl Egil Hanevik (A) Felt Sp-Revolver
3 Arne Che Sveen (A) Felt Sp-Pistol
4 Svein Norfinn Krakeli (B) Felt Militær
5 Rune Wilhelmsen (B) Felt Militær
6 Espen Aleksander Pallsveen Kvitrud (A) Felt Sp-Pistol

16 11.00 Resultat
1 Jon Arne Brekken (A) Felt Magnum-1
2 Hans Petter Paulsen (C) Felt Grov
3 Lars Kurt Haugen (A) Felt Grov
4 Joakim Lundbø (C) Felt Fin
5 Hans Petter Løberg (A) Felt Revolver
6 Tor Egil Hannestad (A) Felt Revolver
17 11.20 Resultat
1 Britt Elena Wollan (A) Felt Grov
2 Arild Inge Wollan (A) Felt Grov
3 Asbjørn Velure (B) Felt Fin
4 Arne Vemund Bækken (A) Felt Revolver
5 Tore Stensby (A) Felt Grov
6 Jørn Jørgensen (A) Felt Fin
18 11.40 Resultat
1 Atle Engen Bergli (A) Felt Militær
2 Marielle Anita Vigdis Larsen-Nodland (C) Felt Grov
3 Arild Brattrud (B) Felt Revolver
4 Fredrik Berg Forren (B) Felt Revolver
5 Kjetil Forren (A) Felt Sp-Revolver
6 Odd Magne Mellemsæter (C) Felt Revolver

19 12.00 Resultat
1 Sture Havn (A) Felt Sp-Pistol
2 Henrik Larsen (A) Felt Sp-Pistol
3 Erik Eggen Åmillom (C) Felt Militær
4 Eirik Arne Sletta (A) Felt Grov
5 Sigmund Torstad (B) Felt Fin
6 André Hansø (A) Felt Militær
20 12.20 Resultat
1 Ole Anders Løland Øien (C) Felt Grov
2 Vegard Fjøsne (D) Felt Grov
3 Tore Nørbech (A) Felt Magnum-1
4 Espen Wettergreen Moseng (C) Felt Revolver
5 Anders Bruaset (C) Felt Militær
21 12.40 Resultat
1 Marit Takvannsbukt (B) Felt Grov
2 Karl Egil Hanevik (A) Felt Sp-Pistol
3 Arne Che Sveen (A) Felt Revolver
4 Rune Kimo (A) Felt Grov
5 Gøran Roland (C) Felt Fin
6 Kjetil Vang (D) Felt Revolver

22 13.00 Resultat
1 Odd Jarleif Engen (C) Felt Revolver
2 Espen Aleksander Pallsveen Kvitrud (D) Felt Militær
3 Rune Wilhelmsen (A) Felt Sp-Pistol
4 Joakim Lundbø (C) Felt Grov
5 Jon Arne Brekken (A) Felt Militær
6 Svein Norfinn Krakeli (B) Felt Revolver
23 13.20 Resultat
1 Hans Petter Løberg (A) Felt Sp-Pistol
2 Tor Egil Hannestad (A) Felt Sp-Pistol
3 Hans Petter Paulsen (C) Felt Fin
4 Lars Kurt Haugen (A) Felt Fin
5 Arild Inge Wollan (A) Felt Fin
6 Britt Elena Wollan (A) Felt Fin
24 13.30 Resultat
1 Arvid Martin Øiamo (A) Felt Revolver
2 Asbjørn Velure (B) Felt Grov
3 Arne Vemund Bækken (A) Felt Sp-Pistol
4 Tore Stensby (B) Felt Revolver
5 Jørn Jørgensen (B) Felt Militær
6 Odd Magne Mellemsæter (C) Felt Fin

25 13.50 Resultat
1 Arild Brattrud (A) Felt Magnum-1
2 Marielle Anita Vigdis Larsen-Nodland (C) Felt Militær
3 Atle Engen Bergli (A) Felt Magnum-1
4 Fredrik Berg Forren (B) Felt Grov
5 Kjetil Forren (A) Felt Militær
6 André Hansø (A) Felt Fin
26 14.00 Resultat
1 Magne Gunnar Norberg (B) Felt Militær
2 Sigmund Torstad (B) Felt Militær
3 Eirik Arne Sletta (A) Felt Sp-Pistol
4 Erik Eggen Åmillom (A) Felt Fin
5 Henrik Larsen (B) Felt Revolver
6 Sture Havn (D) Felt Revolver
27 14.05 Resultat
1 Jon Breder Kvam (C) Felt Fin
2 Anders Bruaset (C) Felt Revolver
3 Espen Wettergreen Moseng (C) Felt Militær
4 Vegard Fjøsne (D) Felt Militær
5 Ole Anders Løland Øien (C) Felt Militær
6 Rune Kimo (A) Felt Fin

28 14.20 Resultat
1 Marit Takvannsbukt (A) Felt Sp-Revolver
2 Arne Che Sveen (A) Felt Magnum-1
3 Espen Aleksander Pallsveen Kvitrud (A) Felt Magnum-1
4 Rune Wilhelmsen (A) Felt Revolver
5 Karl Egil Hanevik (A) Felt Militær
6 Joakim Lundbø (D) Felt Revolver
29 14.35 Resultat
1 Jon Arne Brekken (A) Felt Grov
2 Svein Norfinn Krakeli (A) Felt Grov
3 Kjetil Vang (C) Felt Militær
4 Odd Jarleif Engen (C) Felt Militær
5 Hans Petter Løberg (A) Felt Militær
6 Tor Egil Hannestad (A) Felt Fin
30 14.50 Resultat
1 Asbjørn Velure (C) Felt Revolver
2 Arne Vemund Bækken (A) Felt Militær
3 Tore Stensby (A) Felt Sp-Pistol
4 André Hansø (A) Felt Grov
5 Kjetil Forren (A) Felt Fin
6 Fredrik Berg Forren (A) Felt Fin

31 15.05 Resultat
1 Marielle Anita Vigdis Larsen-Nodland (A) Felt Sp-Pistol
2 Arild Brattrud (B) Felt Militær
3 Atle Engen Bergli (A) Felt Revolver
4 Magne Gunnar Norberg (B) Felt Revolver
5 Eirik Arne Sletta (A) Felt Revolver
6 Espen Wettergreen Moseng (A) Felt Sp-Revolver
32 15.20 Resultat
1 Ole Anders Løland Øien (A) Felt Sp-Pistol
2 Jon Breder Kvam (C) Felt Militær
3 Rune Wilhelmsen (A) Felt Magnum-1
4 Espen Aleksander Pallsveen Kvitrud (D) Felt Revolver
5 Odd Jarleif Engen (A) Felt Sp-Pistol
6 Kjetil Vang (A) Felt Sp-Pistol
33 15.35 Resultat
1 Jon Arne Brekken (A) Felt Magnum-2
2 Edin Rånå (A) Felt Sp-Revolver
3 André Hansø (A) Felt Magnum-2
4 Arne Che Sveen (A) Felt Militær
5 Karl Egil Hanevik (B) Felt Fin

34 15.50 Resultat